ترنم باران
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
امام حسین (ع) زمانیکه بسمت کوفه حرکت میکردند محمد حنفی را دعوت نمودند اما او درد پا را بهانه کرد و امام فرمودند لااقل برای ما دعا کن...دعا کمترین کاری است که میتوان برای ولی معصوم انجام داد.

قوم بنی اسرائیل برای ظهور منجی خود چه کردند؟ رفتند سراغ فقهای خود، حول محور دین جمع شدند با امید و دعا ... نهایتا منجی آمد.

فرمان تشکیل اولین حکومت الهی به دست موسی و حرکت به سمت سرزمین موعود که همانی بود که خدا به آنان وعده داده بود.

پس از گذشتن 12 قبیله بنی اسرائیل از 12 بخش دریای سرخ و به هلاکت رسیدن فرعونیان، جهت رفع تشنگی و گرسنگی شان به اذن الهی 12 سنگ و 12 چشمه، ابری برای سایبان و از آسمان بلدرچین بریان و از زمین شیرو عسل بر آنان نازل شد.

اما چرا دوباره به مصر برنگشتند؟ زیرا عهد کرده بودند که به عرض موعود بروند، پس هر زمینی برایشان زمین موعود نمیشد و آیا هر زمانی برای ما زمان موعود می شود؟ و اگر ولی معصوم را پس بزنیم بدتر از حال قبلی شاملمان می شود مانند مردمی که امام علی (ع) را پس زدند آیا به زمان عثمان برگشتند؟ نه بلکه بدتر از آن بر سرشان آمد.

اولین آزمون الهی : آزمون اقتصادی است. قوم به حضرت موسی گفتند که ما این غذاها را می خواهیم این موارد را برای ما بیاور.

دومین آزمون الهی : آزمون افراد مستجاب الدعوه است. همان قضیه 30 روز به 40 روز تبدیل شدن کوه طور حضرت موسی. که قضیه پرستیدن گوساله سامری را تداعی میکند. زنای دسته جمعی قوم و در آتش افکندن زنده زنده بچه ها و زمانی که حضرت موسی برگشت و این وضع را دید ...

سومین آزمون الهی : آزمون جهاد است که قوم بنی اسرائیل به زمین موعود رسیدن، حضرت موسی به آنها گفت که خدا خواسته این جبارین بدست ما نابود شوند و بیایید داخل این سرزمین شویم که خدا برای شما نوشته و اگر به این سرزمین نروید خسران کردید. گفتند ای موسی انجا قوم جبارین هستند و ما عمرا وارد این سرزمین تا زمانیکه انها در آن هستند نمی شویم.

آیا نه اینکه ما باید به زمان مقدس برویم.  "والعصر ان الانسان لفی خسر"

پس از شکستن عهد  توسط قوم بنی اسرائیل موسی از خدا خواست که میانشان جدایی بیاندازد و خدا قوم را مورد لعن قرار داد.

خطری که ما را تهدید میکند. خود ولی معصوم نفرینشان کرد. 40 سال زمین موعود برای شان حرام شد و در زمین سرگردان بودند و دلهاشون سنگ شد. چون عهدشان را شکستند مورد لعن خدا قرار گرفتند.

چهارمین آزمون الهی : آزمون حکیمت که هیچگاه قوم بنی اسرائیل به آن نرسید و پس از 400 سال از لعن خدا خارج شدند و زمان حضرت داوود فرا رسید.

آزمون حکمیت اینگونه است که ولی معصوم را بعنوان حکم بپذیرند، حکمش را اجرا نمایند و در نتیجه حکمش تردید نکنند و از ته دلشان راضی باشند. که در زمان حضرت داوود هم این آزمون را پس ندادند. اینها امتحانات هر حکوت ولی معصومی است.

در زمان پیامبر اکرم (ص) : آزمون اقتصادی که شعب ابی طالب بود. آزمون جهاد که جنگ بدر و احد و خندق بود که در جنگ خندق بخاطر غنیمت، باختند. آزمون حکمیت هم که در روز عید غدیر پیامبر را بعنوان حکم قبول کردند اما حکم ولی معصوم، امام علی (ع) را نپذیرفتند.

در زمان امام علی (ع) : آزمون اقتصادی حکومت امیرالمومنین و بیت المال مساوی بود که به زعم بعضی خوش نیامد. آزمون جهاد هم که در جنگ جمل و صفین بود که در این جنگ امام خود را حتی بعنوان حکم هم قبول نکردند چه رسد به اجرای حکم.

در زمان اما حسن مجتبی (ع) : آزمون اقتصادی همان که معاویه همه را با پول خرید و دیگر به امام بعدی نرسید.

امام حسین (ع) هم که توسط خود مردم به شهادت رسیدند. اگر به این روال نگهی کوته بیاندازیم خواهیم یافت که کم کم دلهایمان سنگ می شود و به لعن الهی دچار شده ایم!!!

بنی اسرائیل هم پس از حضرت یوسف 70 پیامبر را کشتند. قوم بنی اسرائیل سرگردانیش فیزیکی بود، امامش دیدنی بود، عرضش زمینی بود. گرسنگی فیزیکی بود نه گرسنگی فرهنگی !!!

میدانید که در بدترین عذاب الهی بسر می بریم؟! مگر بود و نبودش فرقی میکند؟! درس و زندگی خود را که داریم، امام زمان می خواهیم برای چه؟!!!!

1170 سال گذشتند قومی امدند و گفتند حکومت ولی معصوم می خواهیم، اینها چه کسانی بودند؟ ایرانی ها اما آیا می شود این قوم را بدون آزمون امام زمانشان داد؟ نه زیرا که اگر امام زمان بیاید که پیروزی حتمی است، پس چه آزمونی از این قوم آخرالزمان گرفته شود؟!!!

آزمون اول آزمون اقتصادی است. تحریم اقتصادی. آزمون دوم آزمون جهاد است که 8 سال جنگ را تجربه کردیم. آزمون بعدی آزمون حکمیت است که احتمالا در آن مانده ایم!!!

امام خمینی (ره) ولی معصوم نبودند، ولی فقیه بودند. فرمودند که بروید این شهر را بگیرید، کدام شهر؟ خرمشهر. خرمشهر آزاد شد. چه کس خرمشهر را آزاد کرد. خدا خرمشهر را آزاد کرد.  زمانیکه امیرالمومنین در جریان جنگ رو به خوزستان السلام علیکم می گویند بر کسانی که همچون پاره های اهنین اند و میگویند کاش من از این افراد را داشتم. اینان که ولی معصوم نداشتند و ولی فقیه خود را حتی یکبار ندیده بودن اما عهد خود را وفا کردند.

در صحیفه امام (ره) آمده که هر کس در حکومت جمهوری اسلامی در حوزه مسئولیت خویش (کلکم راع و کلکم مسئولا) اگر نگاه آخرالزمانی نداشته باشد، خائن است.

در آخر تمثیلی می آوریم : قومی 11 لامپ را شکستند!!! پس از چند سالی (1170سال بخوانید) ریش سفیدها آمدند و ابرو گرو گذاشتند که دیگر این لامپها!!! را نمی شکنیم. این اخرین لامپ است ایا باید اعتماد کرد؟ پس چه کرد؟ لامپی 100 واتی بر این کوچه می گذاریم اگر به عهدشان وفا کردند (آزمون ولایت فقیه داشتن را پس دادند) و از آزمون ها سربلند بیرون آمدند انگاه ولی معصوم را می آوریم.

خطاب به مولایمان و صاحبمان حضرت بقیه الله "  ای سید ما ای مولای ما، ما آنچه باید بکنیم انجام خواهیم داد و آنچه باید گفت هم گفتیم و خواهیم گفت. من جان ناقابلی دارم، جسم ناقصی دارم، اندک آبرویی هم دارم که این را هم خود شما به ما دادید، همه اینها را کف دست گرفتم و در راه انقلاب و اسلام فدا خواهم کرد.

سید ما مولای ما دعا کن برای ما، صاحب ما تویی، صاحب این کشور و انقلاب تویی، پشتیبان ما شما هستید. ما این راه را با قدرت هم ادامه خواهیم داد در این راه ما را با حمایت خود و دعای خود پشتیبانی بفرما.

اذا جاء نصرالله والفتح ...

 [ جمعه ۱۳۹۰/۱۰/۳۰ ] [ 21:6 ] [ sepide ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

  • دانلود فیلم
  • دانلود نرم افزار
  • قالب وبلاگ